Fiordy

W ŚWIECIE TROLLI…

Ten trip śmiało mogę określić jako spontaniczny wyjazd w nieznane. A dlaczego spontaniczny? Otóż propozycja spędzenia długiego weekendu czerwcowego zaskoczyłam mnie w najmniej oczekiwanym momencie. Bo przecież jeszcze emocje nie opadły po wyprawie z Izraela, a tu już kolejna przygoda!

A jak było? Wyśmienicie! Bez większego planowania szczegółów celem były dwa punkty ściągające rzeszę fanów z całego świata: Preikestolen i Kjeragbolten. To miejsca, które powodują to, co lubię najbardziej. Serce mocniej bije, krew zaczyna mocniej buzować i to dziwne uczucie w brzuchu. Zaznaczam to nie miłość, choć stan podobny 😉 To lęk wysokości! Być na pulpicie ROCK i nie usiąść na krawędzi tej skały, czy być na tym słynnym kamieniu zawieszonym nad przepaścią i nie zrobić sobie zdjęcia właśnie na nim, to tak jakbym był w Rzymie i…..klasyka.

Fiordy to rodzaj głębokich zatok, które swoim pięknem, różnorodnością natury i ciekawymi widokami zainteresuje każdego turystę, który przez chwilę może poczuć się jak ptak i pofrunąć w przepaść… tacy się zdarzają, dodam w odpowiednich skafandrach.

To taka magiczna kraina, gdzie idąc miałem szansę podziwiać coś, czego nigdzie indziej nie miało okazji moje oko zauważyć. Idąc takim jednym, mało uczęszczanym szlakiem wymyśliłem sobie historie o świecie trolli w którym jestem. Byłem w miejscu gdzie mieszkają trolle, byłem w miejscu gdzie pracują trolle no i byłem również w miejscu gdzie wypoczywają trolle. Ich ciężka praca polega na mozolnym podpieraniu dużych okrągłych głazów, mniejszymi również okrągłymi, aby te duże nie spadały w dół. Podstawa to bezpieczeństwo innych trolli i oczywiście podróżników 🙂 To wszystko w realu, a przyroda ta dookoła głowy powoduje, że wymyślić taki świat, to nic trudnego…od co, fantazja.

Długie dni, krótkie noce i tak nieziemska przyroda. Myślę, że jeszcze kiedyś będę miał okazję dostąpić tego szczęścia i w gościnie pojawić się w Norwegii , ale tym razem tej północnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *